قاسمیون
کانون فرهنگی هنری قاسم ابن الحسن (علیه السلام) کرمان
درباره وبلاگ


کانون فرهنگی قاسم بن الحسن علیه السلام در سال 1386 زیر نظر دبیرخانه کانون های فرهنگی استان کرمان تاسیس گردید. در کمتر از یک سال جزو برترین کانون های فرهنگی استان کرمان قرار گرفت.هدف از تشکیل این وبلاگ بصیرت افزایی به همه جوانان و نوجوانان کشورمان علی الخصوص جوانان دیار کریمان است.

آدرس : کرمان - خیابان ابوذر جنوبی - کوچه شماره هشت - جنب مسجد قاسم ابن الحسن علیه السلام

مدیر وبلاگ : محمدصابر باغخانی پور

زشتى جسارت   

حسان جمال گوید: امام صادق  را از مدینه به مكه مى بردم . هنگامى كه به مسجد الغدیر رسیدیم ، امام صادق  نگاهى به طرف چپ مسجد انداخت و فرمود: این جاى پاى رسول خداست . در زمانى كه فرمود: من كنت مولاه فعلى مولاه
آنگاه امام صادق  به گوشه اى دیگر از مسجد نظر افكند و فرمود: اینجا محلى است كه منافقان و سالم مولى ابى حذیفه وابى عبیدة بن جراح ، خیمه زده بودند.
چون دست پیامبر را دیدند كه دست امیر المومنین  را گرفته و بلند كرده ، بین خودشان گفتند به چشمان او بنگرید، كه در حدقه مى چرخند، چونانكه گویى چشمان مجنونى است.
در این حال جبرئیل  این آیه را آورد: و ان یكاد الذین كفروا لیزلقونك بابصارهم لما سمعو الذكر و یقولون انه لمجنون و ما هو الا ذكر للعالمین

من لا یحضره الفقیه ، حدیث 3144، ج 2، ص 559.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

فروتنى امام على   

در منابع آمده است که آن حضرت در كوفه خرما خرید و آن را در كنار عباى خود گرفت و با خود برد، مردم دویدند كه آنرا بگیرند و گفتند: اى امیرمؤمنان ما آن را مى بریم ؛ فرمود: صاحب عیال، خود به حمل آن شایسته تر است .
ابو طالب مكى در قوت القلوب گوید: على  خرما و نمك را به دست خود حمل مى كرد و مى فرمود:
لا ینقص الكامل من كماله

ما جر من نفع الى عیاله

از كمال آدمى نمى كاهد كه منافعى را براى عیالش حمل كند و با خود ببرد.


بحارالانوار ج41 صص 53 –نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

شجاعت بی نظیر   

در جنگ جمل ، حضرت على  فرزندش محمد حنفیه را طلبید و نیزه خود را به او داد و فرمود: با این نیزه به سپاه دشمن حمله كن !
محمد حنیفه نیزه را گرفت و به دشمن حمله كرد، گروهى از سپاه دشمن جلوى او را گرفتند، او نتوانست پیش روى كند، به عقب برگشت و به خدمت پدر رسید. در این هنگام ، امام حسن  نیزه را گرفت و به سوى دشمن شتافت. پس از مدتى، با نیزه اى خون آلود نزد پدر آمد. هنگامى كه محمد حنفیه آن شجاعت را از امام  مشاهده كرد، بر اثر احساس شكست، سرافكنده شد. حضرت على  به او فرمود: ناراحت نباش! او پسر پیامبر و تو پسر على هستى !


بحارالانوار، ج 43، ص 345نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
سعید قاسمی که درنبرد عملیات والفجر مقدماتی ،مسئولیت واحد اطلاعات وعملیات لشگر 27محمد رسول الله(ص)را بر عهده داشت از سرنوشت گردان حنظله می گوید : ساعت های آخر مقاومت بچه ها در کانال ،بی سیم چی گردان حنظله حاج همت را خواست .حاجی آمد پای بی سیم وگوشی را به دست گرفت صدای ضعیف وپر از خش خش را از آن سوی خط شنیدم که می گوید :احمد رفت ،حسین هم رفت .باطری بی سیم دارد تمام می شود .عراقی ها عن قریب می آیند تا مارا خلاص کنند .من هم خدا حافظی می کنم . حاج همت که قادر به محاصره تیپ های تازه نفس دشمن نبود ،همانطور که به پهنای صورت اشک می ریخت،گفت :بی سیم را قطع نکن ...حرف بزن .هر چی دوست داری بگو ،اما تماس خودت را قطع نکن .صدای بی سیم چی را شنیدم که می گفت :سلام ما را به امام برسانید .از قول ما به امام بگویید همانطور که فرموده بودید حسین وار مقاومت کردیم،ماندیم وتا آخر جنگیدیم. 
منبع : مبنع:رد خون


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

جایگاه خدیجه كبری در بهشت   

امام صادق  فرموده: هنگامى كه حضرت خدیجه رحلت نمود فاطمه  كه كودكى بیش نبود دائما خود را به رسول خدا  نزدیك می‏كرد و در اطراف او می‏گشت و میگفت: اى رسول خدا! مادرم كجاست؟ ولى پیامبر به او پاسخى نمی داد و فاطمه به دنبال كسى بود كه بتواند پاسخ این سؤال را از او بگیرد، و پیامبر خدا نیز در فكر بود كه چه جوابى به او بدهد، در این حال جبرئیل بر او نازل گردیده و گفت: خداوند می‏فرماید: به فاطمه سلام برسان و به او بگو كه مادرت با آسیه همسر فرعون و مریم دختر عمران، در خانه‏اى است كه در بهشت قرار دارد و دیوارهاى آن از طلا و ستونهاى آن از یاقوت سرخ است.
و فاطمه میگفت: خدا سلام و سلامتى است، و سلام و سلامتى از او و به سوى اوست.


زندگانى حضرت زهرا علیها السلام(روحانى)، ص:نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

ظهور امام زمان در بیان امام على   

امیرالمؤ منین  مى فرماید: خداوند در آخرالزمان و روزگار سخت مردى را مى انگیزد و او را به وسیله فرشتگان خود تایید كرده، یاران وى را حفظ مى كند و با آیات و معجزات خودش او را یارى نموده و بر كره زمین مسلط مى گرداند تا آنجا كه عده اى از مردم با میل و گروهى به اجبار به دین خداوند مى گروند.
او زمین را پس از آن كه پر از ظلم و ستم مى گردد، پر از عدل و داد و نور و برهان مى كند. تمام مردم جهان در برابر وى مطیع مى شوند. هیچ كافرى نمى ماند، مگر این كه مؤ من مى شود، هیچ تبهكارى نمى ماند مگر این كه اصلاح مى گردد.
در دوران سلطنت او درندگان در حال آشتى و صلح زندگى مى كنند و زمینیان خود را رشد مى دهند و آسمان بركاتش را فرو مى ریزد، گنجها براى او آشكار مى شود، مدت چهل سال بر شرق و غرب حكومت خواهد كرد. خوشا به حال آن كسى كه روزگار او را درك كند و سخنان وى را بشنود.

بحار: ج 44، ص 20 و ج 52، ص 280.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

فضیلت میهمان بر میزبان  

محمّد بن قیس حكایت كند: روزى در محضر مبارك امام جعفر صادق  نام گروهى از مسلمانان به میان آمد و من گفتم: سوگند به خدا، من شب ها شام نمى خورم، مگر آن كه دو یا سه نفر از این افراد با من باشند؛ و من آن ها را دعوت مى كنم و مى آیند در منزل ما غذا مى خورند.
امام صادق  به من خطاب كرد و فرمود: فضیلت آن ها بر تو بیشتر از فضیلتى است، كه تو بر آن ها دارى .
اظهار داشتم: فدایت شوم، چنین چیزى چطور ممكن است در حالى كه من و خانواده ام خدمتگذار و میزبان آنها هستیم و من از مال خودم به آن ها غذا مى دهم و پذیرائى و انفاق مى نمایم !!
حضرت صادق  فرمود: چون هنگامى كه آن ها بر تو وارد مى شوند، از جانب خداوند همراه با رزق و روزى فراوان میهمان تو مى گردند و زمانى كه خواستند بیرون بروند، براى تو رحمت و آمرزش به جا خواهند گذاشت .


محجّة البیضاء: ج 3، ص 33.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

نامه امام زمان (عج )  

چهارمین نایب امام عصر در سال (329) از دنیا رحلت نمود. (امام ) پیش از غیبت كبرى نامه اى به او نوشت كه مضمون آن چنین است :
اى على بن محمد سمرى ! خداوند در مصیبت وفات تو پاداش بزرگ به برادرانت عطا كند تو تا شش روز دیگر از دنیا خواهى رفت . كارهایت را سامان بده و جانشینى براى خودت تعیین نكن ! زمان غیبت كبرى فرا رسیده است . تا خداوند اذن ندهد و زمان طولانى نگذرد و دلها قساوت نگیرد و زمین از ظلم و ستم پر نشود، من ظهور نخواهم كرد.
افرادى نزد شیعیان من ، مدعى مشاهده من خواهند شد. آگاه باشید هركس‍ پیش از خروج سفیانى و صیحه آسمان چنین ادعاى كند دروغگو و افتراء زننده است و هیچ حركت و نیروى جز به اراده خداوند بزرگ نیست.
على بن محمد سمرى این نامه را شش روز پیش از وفات به شیعیان نشان داد و چشم از جهان فرو بست و از آن زمان غیبت كبرى شروع شد.

بحارالانوار، ج 51، ص361.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

اهمّیت دیدار خویشاوندان  

روزى منصور دوانیقى امام صادق  را به دربار خود احضار كرد، هنگامى كه حضرت وارد شد، كنار منصور نشست .
پس از آن، منصور دستور داد تا فرزندش مهدى را بیاورند؛ منصور خطاب به امام صادق  كرد و اظهار داشت :یابن رسول اللّه ! حدیثى را پیرامون دیدار و رسیدگى به خویشان برایم گفته اى ، دوست دارم آن حدیث را تكرار فرمائى تا فرزندم ، مهدى نیز بشنود.
حضرت فرمود: چنانچه مردى با یكى از خویشان خود صله رحم نماید و از عمرش سه سال بیشتر باقى نباشد، خداوند متعال آن را به مدّت سى سال طولانى مى نماید؛ و اگر قطع صله رحم نمود و سى سال از عمرش باقى بود، خداوند آن را سه سال مى گرداند.
منصور گفت : این حدیث خوب بود؛ ولى قصد من آن نبود، حضرت فرمود: صله رحم سبب عمران و آبادى خانه و زندگى است ؛ و نیز موجب افزایش عمر خواهد بود، گرچه از خوبان نباشد.
منصور گفت : این خوب بود، ولى منظورم حدیث دیگرى است .
امام جعفر صادق  فرمود:صله رحم بازخواست شب اوّل قبر و محاسبات قیامت را آسان مى گرداند؛ و دل مرده را با از بین بردن كینه ها و حسادت ها و ناراحتى ها زنده و شاداب مى نماید. در این هنگام منصور گفت : آرى ، منظورم همین حدیث بود.

امالى شیخ طوسى ص 316، بحار الانوار ج 47، ص 163، ح 3.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
خواهرم: از بی حجابی است، اگر عمر گل کم است نهفته باش و همیشه گل باش. شهید حمید رضا نظام

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


  پسران خود را به اخلاق و ادب الهی و اسلامی فراخوانید و بگذارید در مساجد پرورش یابند و سنگر همیشه خود را مسجد بشناسند
شهید یوسف محمدی

 وقتی از حسن که بسیار کم استراحت می کرد، می پرسیدم:«چرا استراحت نمی کنی؟» پاسخ می داد:«روزی فرا می رسد، آنقدر بخوابیم که دیگر نتوانیم از جایمان بلند شویم» بعد می گفت:« در قبر فرصت زیادی برای خوابیدن و استراحت کردن داریم».   شهید حسن غفوریان


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
دعای عظم البلا

شیعه تنها 
حق و حقیقت است
جانم فدای رهبر
ساعت فلش مذهبی

دریافت کد آهنگ

Untitled Document
روزشمار محرم عاشورا

 ? وبـــــلاگــــــ آل طـــــه ?


ابزار مذهبی وبلاگ
 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو